Píla Lumea   Stavebné rezivo Drevo na krov Kontakt

Krov

Krov je nosná konštrukcia strechy. Sústava drevených alebo iných prvkov tvoriacich nosnú kostru na uloženie krytiny a prenesenie zaťaženia do nosného systému budovy.

Drevená nosná konštrukcia sa vyznačuje vysokou únosnosťou, nízkou hmotnosťou a dostatočnou pružnosťou. Tiež prispieva k udržiavaniu prirodzenéj klímy v dome. Drevo je navyše ľahko opracovatelným a obnoviteľným materiálom za priaznivú cenu.

Najčastejšie sa používajú smrek, jedľa, borovica prípadne dub a agát. Smrek je najvhodnejšie drevo na krov, ľahko sa s ním manipuluje a má vynikajúcu pevnosť.

Ak chceme udržať dlhú životnosť krovu kvalitné drevo by malo byť samozrejmosťou, a tiež chemické ošetrenie v podobe impregnácie ( Bochemit ).

Krokva je jeden z hlavnych nosnych prvkov krovu. Vytvára naklonenú rovinu strechy nesúca strešné laty.

Strešné laty sú určené na nosnú konštrukciu kladenie strešnej krytiny a vytvoreniu vetraného priestoru medzi strešnou konštrukciou a krytinou.

Drevo na krov

Výroba krovov na mieru podľa predloženej dokumentácie je jednou z našich hlavných činností. Vyrábame krovy na strechy rodinných domov, altánkov, prístavieb, garáži.

Cenník

rozmer podľa požiadaviek
Drevina: smrek trieda 1. trieda - bez impregnácie
Cena na vyžiadanie

drevený krov

Rezivo

Strešné laty
Krokvy
Dosky
Hranoly
Fošne

Kontakt

Žilina - prevádzka píla

Lietavská Lúčka
Telefónne číslo: +421 948 231 845
E-mail: vyroba@pilalumea.sk

Bratislava - sklad / predaj reziva
MT wood
Bratislava Rusovce
Telefónne číslo: +421 944 258 809
E-mail: obchod@mtwood.sk
www.mtwood.sk

Pílalumea.sk is designed by MT Copyright © 2018