Píla Lumea Stavebné rezivo Hoblované rezivo Drevo na krov Kontakt

Porez guľatiny

Potrebujete napíliť vašu vlastnú gulatinu? Vieme Vám pomôcť s akymkoľvek mäkkým či tvrdým drevom do maximalneho priemeru 100 cm. Pílime rezivo do rozmerov šírka/výška 200 mm maximalne a dĺžky 8m. Napílime podľa Vašich predstáv všetky druhy reziva, hranoly, dosky, fošne, laty.

Ponuka

V prípade záujmu urobíme porez Vašej vlastnej guľatiny podľa Vašich požiadaviek. Našou snahou je dosiahnutie maximálnej efektívnej vyťažiteľnosti a kvality výsledného reziva.
Maximálna dĺžka kmeňa 8m
Maximálny priemer kmeňa 1m
Maximálny hranol 20x20cm
Mäkké a tvrdé drevo

Cena

Cena závisí od množstva a druhu gulatiny. Pre nacenenie nás kontaktujte emailom vyroba@pilalumea.sk alebo telefonicky +421 948 254 770 naskladaná smreková gulatina na porez bukova gulatina

Video porezu gulatiny na rezivo


........

FAQ

Aká je výťažnosť spracovania gulatiny?
Pri spracovaní guľatiny je relatívne veľká výťažnosť drevnej hmoty priemerne okolo 65%. Kotúčové píly produkujú väčšie množstvo pílín, ale oveľa menej odrezkov z bočného reziva.

Aké druhy drevín je možné rezať na uhlových pílach?
Možné je rezať akekolvek ihličnate a listnate dreviny, rôznej tvrdosti ako mäkké dreviny (smrek, borobica, lipa) ale aj tvrdé dreviny, ako je ( buk, dub,javor ).

Najlepší termín ťažby dreva
Ideálny december, január, pretože zima najvhodnejším časom na ťažbu dreva. Strom je vo fázy vegetačného pokoja, má najmenej vody. Drevo veľmi pomaly a rovnomerne vysychá, vďaka tomu menej praská. Znižuje sa aj riziko že gulatinu napadnú huby a drevokazný hmyz. Zo zákona je výrub stromov je povolený iba v období vegetačného pokoja v to je od 1. októbra do 28. februára.

Popis tried guľatiny nájdete tu
Parametre píly

Rezivo

Hranoly
Dosky
Fošne
Strešné laty
Krokvy
Šalovacie dosky

Drevo na krov
Hoblované hranoly, fošne a dosky

Kontakt

Žilina - prevádzka píla

Lietavská Lúčka
Telefónne číslo: +421 948 254 770
E-mail: vyroba@pilalumea.sk

Pílalumea.sk is designed by MT Copyright © 2018